Достапни линкови

„Јовано, Јованке“ по руски политички ноти?


„Јовано, Јованке“ по руски политички ноти?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Три пати за 15 месеци, на Фејсбук се објавуваат монтирани видеа како Путин свири македонски песни и три пати некои медиуми „наседнуваат“ правејќи вести како Путин свири наши песни од почит кон Македонија. Некои и не се свесни што прават објавувајќи такви дезинформации, предупредуваат експертите.

Категории

XS
SM
MD
LG