Достапни линкови

Зошто да го научам јазикот на соседите?


Зошто да го научам јазикот на соседите?
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:00 0:00

За нас се несфатливи предрасудите зошто Македонец да учи албански, грчки, бугарски, српски, и обратно, соседите да го научат македонскиот јазик. Така уриваме бариери, велат младите дебатери во најновата епизода на „Слободоумни“ на темата „Зошто да го научам јазикот на соседот?“

Категории

XS
SM
MD
LG