Достапни линкови

Руска алтернатива за азиска перспектива?


Руска алтернатива за азиска перспектива?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Три недели по одбивањето на Македонија во Брисел не стивнуваат критиките дека бриселското НЕ може да ја турне Македонија во руска прегратка, да разбуди националистички сили во регионот и да ѝ овозможи на Москва да ја искористи шансата која одамна ја чека.

Категории

XS
SM
MD
LG