Достапни линкови

Кремљ меѓу Македонија и ЕУ?


Кремљ меѓу Македонија и ЕУ?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:43 0:00

Москва почнува да покажува дека не сака Македонија и Западен Балкан да влезат ни во ЕУ, иако официјалниот став ѝ е дека не е против проширувањето, и како гарант за тие свои интереси гледа дури и во етнички конфликти, што од секогаш ѝ биле корисни, предупредува Институтот за безбедност од Виена.

Категории

XS
SM
MD
LG