Достапни линкови

Пет руски упади за евроазиска агенда на Балканот


Пет руски упади за евроазиска агенда на Балканот
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

Евроазиската агенда на Кремљ ќе се спроведува со 5 руски упади на Балканот, за кои минатата недела, пред Поткомитетот за нови закани во Сенатот на САД, сведочеше и политичкиот аналитичар Јануш Бугајски, кој вели дека Кремљ не може да си прости многу порази, меѓу кои и македонското членство во НАТО.

Категории

XS
SM
MD
LG