Достапни линкови

Москва чека дестабилизација на Балканот?


Москва чека дестабилизација на Балканот?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Безбедноста во Западен Балкан е под закана од етнички тензии, па дури и воени конфликти, што според извештаите на странските безбедносни служби и домашните и регионалните политички аналитичари, е во полза на назадни сили кои сакаат Македонија и државите од регионот да ги одвратат од НАТО и ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG