Достапни линкови

Путиновите луѓе во сенка од Македонија до Судан


Путиновите луѓе во сенка од Македонија до Судан
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

Соколот од Кремљ, Готвачот на Путин, Живаљевиќ, Савидис, Вадимович, Малофеев, Малинов, Бачев и уште многу други, според медиуми како Њујорк тајмс и аналитичари од рангот на Хауард Амос и Марк Галеоти, се „политичките готвачи“ во сенката на Кремљ од Македонија до Африка.

XS
SM
MD
LG