Достапни линкови

Можен ли е Бермудски политички триаголник за Балканот


Можен ли е Бермудски политички триаголник за Балканот
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Формално, нема официјален сојуз на Москва, Анкара и Пекинг на Балканот, но по европското НЕ за Македонија и Албанија, реални се шансите тие да направат бермудски политички триаголник за Западен Балкан, а имаат и начин да го сторат тоа, предупредуваат експертите.

Категории

XS
SM
MD
LG