Достапни линкови

Берлински ѕид на Балканот?


Берлински ѕид на Балканот?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

Неколку аналитички центри и експерти предупредуваат дека Москва може да се обиде да крене нова Железна завеса или нов политички Берлински ѕид во својата „борба“ со Западот, а според политичките околности во последните години, завесата може да се спушти на Балканот.

Категории

XS
SM
MD
LG