Достапни линкови

Москва ќе се бори за Украина и Грузија на македонски фронт


Москва ќе се бори за Украина и Грузија на македонски фронт
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:38 0:00

Кремљ се плаши дека проширувањето на НАТО со Западен Балан ќе создаде експанзионистички импулс, кој подоцна може да се прошири и на Украина или Грузија, кои Русија смета дека ѝ се важни за сопствената безбедност, и затоа ќе направи се да го запре тоа ширење на Алијансата уште пред македонскиот двор.

Категории

XS
SM
MD
LG