Достапни линкови

Пет работи што треба да се знаат за вакцината на Фајзер


Пет работи што треба да се знаат за вакцината на Фајзер
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:39 0:00

Фармацевтската компанија Фајзер, со седиште во САД, вели дека нејзината експериментална вакцина покажала 90-процентна ефикасност при испитувањата на високо ниво. Оваа вест на големо беше прославена, но дали оваа вакцина ќе биде достапна и за кого?

Категории

XS
SM
MD
LG