Достапни линкови

Над 50 милиони инфицирани, вакцина на повидок


Над 50 милиони инфицирани, вакцина на повидок
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Бројот на инфицирани од коронавирус во светот надина 50 милиони. Европа под рестриктивни мерки. Позитивен развој во врска со развојот на вакцина. Можно е почнување на вакцинирањето до крајот на годинава.

Категории

XS
SM
MD
LG