Достапни линкови

Дури и со вакцина, коронавирусот нема да изчезне


Дури и со вакцина, коронавирусот нема да изчезне
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Светската здравствена организација предупреди дека дури и кога ќе има вакцина против Ковид 19, вирусот нема да изчезне доколку луѓето се однесуваат неодговорно. Во делови од светот почнува вториот бран на коронавирус и повторно враќање на некои рестриктивни мерки.

Категории

XS
SM
MD
LG