Достапни линкови

Ковид 19: Рестрикции, протести, вакцина сè уште нема


Ковид 19: Рестрикции, протести, вакцина сè уште нема
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Во повеќе држави во Европа мерките за запирање на пандемијата се заоструваат. Некаде има и протести и судири со полицијата. 11 потенцијални вакцини се во третата, последна фаза од тестирањето.

Категории

XS
SM
MD
LG