Достапни линкови

КОВИД 19: Почнува производство на експериментална вакцина


КОВИД 19: Почнува производство на експериментална вакцина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Научниците од универзитетот Оксфорд соопштија дека нивната експериментална вакцина против коронавирус, предизвикала имунтитет кај волонтерите и немала никакви несакани последици. Во меѓувреме во светот рекордни бројки на новозаболени.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG