Достапни линкови

„Непожелни“ и „Странски агенти“: Како Кремљ замолчува медиуми


„Непожелни“ и „Странски агенти“: Како Кремљ замолчува медиуми
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:15 0:00

Последните недели имаше серија полициски рации во независни медиуми, медиумски организации и домови на новинари во Русија. Медиумите, критичари на Кремљ, се соочуваат со парични казни, апсења и насилство. Некои новинари бараат спас во други земји

Категории

XS
SM
MD
LG