Достапни линкови

Американски сенатори со предупредување за „агресивната“ Русија


Американски сенатори со предупредување за „агресивната“ Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

Тројца американски сенатори Крис Марфи и Џин Шахин, и Роб Портман во интервју за РСЕ во Киев се осврнаа врз претстојниот самит меѓу американскиот претседател Џо Бајден и рускиот претседател Владимир Путин, гасоводот Северен тек 2 и акциите против новинарите на РСЕ во Русија и Белорусија.

Категории

XS
SM
MD
LG