Достапни линкови

Сексуално образование и приказната „Тебе те донесе штркот“


Сексуално образование и приказната „Тебе те донесе штркот“
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:47 0:00

Кој, кога и како треба да им ја каже на децата вистината за приказната дека „Штркот ги донел“? Родителите или на часовите по сексуално образование? Што порано - толку подобро или...? Сите овие прашања се фокусот на денешната средношколска дебата во Слободоумни на Радио Слободна Европа...

Категории

XS
SM
MD
LG