Достапни линкови

Студирање во странство или во Македонија?


Студирање во странство или во Македонија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:13 0:00

Тројца средношколци во Слободоумни отворено објаснуваат зошто ќе студираат во странство и директно укажуваат на грешките на државата кои довеле до тоа се повеќе млади да избираат студии надвор наместо дома, и се помалку планираат да се вратат во Македонија со странска диплома

Категории

XS
SM
MD
LG