Достапни линкови

Колку интернет сленгот ги „шотна“ јазикот, училиштата, секојдневието?


Колку интернет сленгот ги „шотна“ јазикот, училиштата, секојдневието?
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:48 0:00

Голем дел од младите полесно се разбираат меѓу себе со интернет жаргон одошто со литературен јазик. Велат, интернетот си го направил своето. Тројца средношколци во оваа епизода на „Слободоумни“ дебатираат колку тој сленг „ги шотнал“ литературниот јазик, училиштата, секојдневната комуникација?

Категории

XS
SM
MD
LG