Достапни линкови

Машки во танцот - Патот преку предрасудите до медалите


Машки во танцот - Патот преку предрасудите до медалите
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Младиот Андреј Димоски танцува веќе 15 години, а повеќе од 5 тоа го прави професионално. Тој се фокусирал на успех во спортските танци и решил да ги игнорира предрасудите поврзани со стигмата околу машкото танцување во Македонија. Ја реобјавуваме неговата приказна за патот до медалите.

Категории

XS
SM
MD
LG