Достапни линкови

Зошто Русија и Кина не соработуваат на Балканот?


Зошто Русија и Кина не соработуваат на Балканот?
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

Ако НАТО, САД и ЕУ, кои се изјаснија дека го помагаат евроатланстскиот пат на западно-определениот Балкан, настапуваат сојузнички, тогаш зошто Кина и Русија, кои, како што вели Остин Долер од Центарот за европски политички анализи, иако имаат заеднички интереси, не влегуваат во сојуз?

Категории

XS
SM
MD
LG