Достапни линкови

Запознајте ја 90-годишната италијанска кралица на спринтот


Запознајте ја 90-годишната италијанска кралица на спринтот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Како земја со највозрасни жители во Европската унија, каде секој четврти е на возраст над 65 години, не е изненадување што Италија е дом на најбрзата 90-годишна жена спринтер во светот, Ема Марија Маценга.

Категории

XS
SM
MD
LG