Достапни линкови

Рокерката Михаела: „Ме исмеваа што не сум по турбо-фолкот“


Рокерката Михаела: „Ме исмеваа што не сум по турбо-фолкот“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Со електрична гитара во рака и песни на кои е кант-авторка, гостиварчанката Михаела Антеска сака да стигне до светската музичка сцена. За музиката „влече“ гени од нејзиниот татко Владо Антески, поранешен гитарист и тапанар во групата Ареа. За пишувањето на текстови, пак, вели дека наследила талент од мајка си, Љупка Антеска, која е новинарка и поетеса. Сама најдобро можам да искажам што чувствувам, вели рокерката која сака да се држи надвор од „калапот“ и да остане бунтовна, каква што е и музиката која ја сака.

Категории

XS
SM
MD
LG