Достапни линкови

Алдин, средношколец со оштетен вид: „Го сакам животот и сакам да помагам“


Алдин, средношколец со оштетен вид: „Го сакам животот и сакам да помагам“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Тетовецот Алдин Шерифи има оштетен вид и желба да стане физиотерапевт, кој ужива во музицирање како хоби. Низ ходниците на државното училиште за рехабилитација на деца и младинци со оштетен вид „Димитар Влахов“ во Скопје, каде учи, може да се движи сам. Но, на улица не е така. И покрај сите секојдневни предизвици со кои се соочува, вели - го сакам мојот живот!

Категории

XS
SM
MD
LG