Достапни линкови

Млади и агресија - зошто некогаш само поглед е доволен за тепачкa?


Млади и агресија - зошто некогаш само поглед е доволен за тепачкa?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:22 0:00

Физичките пресметки меѓу млади гo полнат билтенот на македонското Министерство за внатрешни работи. Но, младите се повредуваат меѓусебно и со зборови. За тоа каде е коренот на агресијата и што може да се направи за сликата да се подобри, зборувавме со млади, со родители и со психолог Никола Дукоски.

Категории

XS
SM
MD
LG