Достапни линкови

Протест на лица со попреченост: И тие бараат 78% зголемување на примањата


Протест на лица со попреченост: И тие бараат 78% зголемување на примањата
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Ранливите категории граѓани државата ги третира како „слепо црево“, реагираат здруженијата за заштита на правата на лицата со попреченост. Тие на протест побараа покачување на примањата за попреченост, образовни асистенти, ортопедски помагала, но и подобрување на инфраструктирата во градот.

Категории

XS
SM
MD
LG