Достапни линкови

„Треба да си Супермен за да се движиш низ Скопје со лице во количка“


„Треба да си Супермен за да се движиш низ Скопје со лице во количка“
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Ќе ги креваме додека можеме, но толку е силата - велат родителите на деца со церебрална парализа, кои секојдневно се соочуваат со бетонски бариери движејќи се низ Скопје со количка. Од Градот велат дека се работи на случајот, но родителите посочуваат дека на решенија се чека со години. Каде боли најмногу?

Категории

XS
SM
MD
LG