Достапни линкови

Клинтон на средба со НАТО сојузниците во Германија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон неделава ќе ја посети Германија каде ќе разговара со НАТО сојузниците за кризата во Либија и другите земји. Во соопштението од Белата Куќа е наведено дека Клинтон потоа ќе ја посети и Јужна Кореја.Таа ќе отпатува утре за Берлин а в четврток и петок , таму ќе се оддржат состаноците на министрите за надворешни работи на земјите членки на НАТО. По состаноците Клинтон ќе одржи одвоени средби со претставници на Германија и на други земји.
XS
SM
MD
LG