Достапни линкови

15 дена живот во стаклена кутија за помош на младите зависници


15 дена живот во стаклена кутија за помош на младите зависници
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Бугарскиот ултрамаратонец во трчање, Краси Георгиев, го прифатил предизвикот да живее 15 дена во кутија со стаклени ѕидови, лоцирана во парк во Софија. Сака да собере пари за помош на млади зависници. Тој е и мотивациски говорник, но и хуманитарен амбасадор. Има истрчано околу 30 ултрамаратони ширум светот, од Арктикот до Камбоџа, како и трка на 217 киломтери во калифорниската „Долина на смртта“.

Категории

XS
SM
MD
LG