Достапни линкови

Патот на одвикнување од дрога е тежок, но не и невозможен


Патот на одвикнување од дрога е тежок, но не и невозможен
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:41 0:00

Почнувајќи од фазата апстиненција, потоа прочистување на телото преку сауна, па до практикување комуникациски вежби кои го носат лицето во реалноста, зависниците од Центарот за згрижување и лекување зависници „Нарконон“ го поминуваат патот на одвикнување и ослободување од дрогата.

Категории

XS
SM
MD
LG