Достапни линкови

Ресторан во Кабул - Воден од жени и отворен само за жени


Ресторан во Кабул - Воден од жени и отворен само за жени
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Ресторанот на Самира Мохамади во авганистанската престолнина Кабул го водат исклучиво жени и е отворен за жени. Служи како редок безбеден простор во општество каде што Талибанците ги ограничуваат основните слободи на жените, откако дојдоа на власт во 2021 година.

Категории

XS
SM
MD
LG