Достапни линкови

Авганистанки го ризикуваат животот во тајно училиште во Кабул


Авганистанки го ризикуваат животот во тајно училиште во Кабул
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:05 0:00

Наставници и активисти формираа таен образовен центар во сиромашна населба на авганистанската престолнина Кабул, за ученички на возраст од 11 и повеќе години. Талибанците ги затворија повеќето средни училишта за девојчиња по преземањето на власта во август 2021 година.

Категории

XS
SM
MD
LG