Достапни линкови

Мини велосипедисти ги „окупираат“ улиците на Барселона


Мини велосипедисти ги „окупираат“ улиците на Барселона
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:26 0:00

„Велосипедскиот автобус“ на Барселона, или „велобус“, како што концептот е познат локално, им овозможува на стотици деца безбедно да возат велосипеди до училиште, во конвој, заземајќи цели улици во вториот по големина град во Шпанија.

Категории

XS
SM
MD
LG