Достапни линкови

Побрзо врти ги педалите, за побавно да врти струјомерот


Побрзо врти ги педалите, за побавно да врти струјомерот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Група посетители на кино на отворено во Варшава, Полска, гледаа филм додека возат статичен велосипед, за да обезбедат половина од енергијата потребна за проекција на филмот. Идејата на компанијата-организатор на настанот е да ги мотивира граѓаните да размислуваат еколошки, во време кога се плашат од скок на сметките за струја.

Категории

XS
SM
MD
LG