Достапни линкови

„Мамо, ме примија на Харвард!“


„Мамо, ме примија на Харвард!“
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Битолчанката Мила Ивановска е една од 1900-те студенти од целиот свет кои во 2021-ва година беа примени на Харвард – најпрестижниот факултет во светот, според актуелната Шангајска листа. Пред камерата на РСЕ ги сподели искуствата од американскиот универзитет и им порача на младите да го „избришат“ зборот „недостижно“ од својот речник.

Категории

XS
SM
MD
LG