Достапни линкови

Продале речиси сè што имаат за да помагаат на бездомни животни


Продале речиси сè што имаат за да помагаат на бездомни животни
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Ибтисам Бин Омран и нејзината сестра Рабија секој ден се возат со автомобил за да стигнат до повеќе од 150 кучиња и мачки и да ги нахранат. Во нивното засолниште во Бенгази има повредени животни кои бегале од бомби и куршуми, а во нивната околина велат - поддршка речиси и да нема.

Категории

XS
SM
MD
LG