Достапни линкови

Паметни кучиња: Колегите намирисуваат дрога и бомби, а тие микрочипови


Паметни кучиња: Колегите намирисуваат дрога и бомби, а тие микрочипови
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Кучињата трагачи се обучуваат за откривање на различни видови на недозволени или шверцувани супстанци. Но сега неколку избрани уште од бебиња, додале некои нови мириси во својот репертоар - USB, микрочипови и хард дискови. Тие се распоредени низ Австралија за да помогнат во борбата со криминалот.

Категории

XS
SM
MD
LG