Достапни линкови

Со цртежи на миленици помага на бездомните животни


Со цртежи на миленици помага на бездомните животни
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Русинот Павел Абрамов, кој има 10 години, собира пари цртајќи миленици за да помогне на бездомни животни. Најпрво, започнал со донирање на храна за миленици откако му починала неговата мачка. Потоа, со мајка му го отвориле прифатилиштето „Живот“ и започнал да ги продава своите цртежи за донации.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG