Достапни линкови

Поштар на чамец дели пратки низ мочуриште


Поштар на чамец дели пратки низ мочуриште
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:24 0:00

Младиот Шарл е единствен поштар во континентална Франција кој своите писма и пратки ги доставува користејќи мал дрвен чамец, со кој патува низ мочуриштата на Аудомароа во северна Франција.

Категории

XS
SM
MD
LG