Достапни линкови

Непроспиена ноќ во Швајцарија: Би дале ли 320 евра за соба без ѕидови?


Непроспиена ноќ во Швајцарија: Би дале ли 320 евра за соба без ѕидови?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Една непроспиена ноќ под швајцарско небо, во „соба“ без таван и ѕидови, а со батлер услуга, чини 320 евра. Концептуалниот „хотел со нула ѕвезди“ не ги кани гостите на спиење, туку на размислување за светските кризи и проблеми. Околу 6500 заинтересирани се веќе на листата на чекање.

Категории

XS
SM
MD
LG