Достапни линкови

Се отвори бизнисот, порасна бројот на заболени од Ковид19


Се отвори бизнисот, порасна бројот на заболени од Ковид19
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:34 0:00

Светската здравствена организација предупреди дека болниците во светот имаат се помалку кислород за респираторните машини за тешко заболените. Пандемијата создаде криза и за хуманитарните процеси во воено конфликтните земји, каде децата гладуваат.

Категории

XS
SM
MD
LG