Достапни линкови

Времето денеска- претпладне топло, попладне дожд


Илустрација

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне претежно во западните делови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 27 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7. Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе спушти до 17, а дневната ќе достигне 34 степени.

XS
SM
MD
LG