Достапни линкови

Ограничувањата спасија милиони луѓе од ковид-19


Ограничувањата спасија милиони луѓе од ковид-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:02 0:00

Најновите научни студии оценуваат дека строгите ограничувања за коронавирусот само во неколку земји во март и април спасија милиони животи. Во меѓувреме, продолжува потрагата по вакцина за коронавирусот, а ОН предупредува на тешките економски последици кои ќе ги остави пандемијата.

Категории

XS
SM
MD
LG