Достапни линкови

КОВИД-19: Попушта во Европа, расте во Латинска Америка


КОВИД-19: Попушта во Европа, расте во Латинска Америка
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

СЗО и натаму препорачува носење маски, како превенција од коронавирусот, но и држење дистанца и миење раце. Пандемијата попушта во Европа, но во други делови од светот и натаму расте бројот на заболени.

Категории

XS
SM
MD
LG