Достапни линкови

Волонтери ризикуваат за да се забрза откривањето на вакцина против КОВИД-19


Волонтери ризикуваат за да се забрза откривањето на вакцина против КОВИД-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:45 0:00

Ефикасна вакцина против Ковид-19 би можело да има за една година или за многу подолго време. Но, некои од упатените велат дека постои начин да се забрза тестирањето. Тестирањето на луѓе би вклучувало изложување на субјектот на коронавирус во контролиран амбиент. И покрај опасностите, илјадници волонтери се подготвени да учествуваат.

Категории

XS
SM
MD
LG