Достапни линкови

Прв венециски чамец со електричен мотор


Прв венециски чамец со електричен мотор
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

На островот Мурано во Венеција беше пуштен во употреба првиот чамец со електричен мотор. Производителите се надеваат дека овој еколошки мотор ќе ги замени актуелните бензински мотори.

Категории

XS
SM
MD
LG