Достапни линкови

„#седисидома и прави накит“


„#седисидома и прави накит“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Граѓаните меѓу себе на социјалните мрежи споделуваат постојано идеи за како да се помине времето седејќи дома за време на актуелната пандемија од коронавирусот. Тука се вбројува и фесјбук групата „Креативница, #седисидома и прави накит“, каде секојдневно се споделуваат креации и нови начини за изработување. Групата е активна од 18 март. Засега има околу 650 членови, но постојано се приклучуваат нови.

Категории

XS
SM
MD
LG