Достапни линкови

„Не ги бакнувајте иконите и крстот“


„Не ги бакнувајте иконите и крстот“
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Додека бројот на заразени од коронавирусот во Русија расте, литургиите во црквите продолжуваат. Руската православна црква донесе неколку мерки за да се намали ширењето на заразата во црквите.

Категории

XS
SM
MD
LG