Достапни линкови

Русија лансирала четири воени сателити


илустрација

Русија испрати во орбитата околу Земјата четири воени сателити со ракетата Сојуз која била лансирана од космодромот Плесецк на северот на земјата, јавија руските медиуми. Не е прецизирано за каков тип на саталети станува збор и која ќе биде нивната улога.

XS
SM
MD
LG